Proč nenakupovat o Vánocích

Jak už to tak bývá, Vánoce pro mnoho prodejců bývají ty nejlepší dny v roce a to díky zisku. Není také divu, lidé jsou jako utržení ze řetězu a kupují vše, co jim přijde pod ruce. Nemusí to být dárek, ani nemusí danou věc potřebovat, ale když už nakupují zkrátka jí koupí. Nenechte se letos napálit sníženými cenami, jako většina lidí a chytře nad nimi vyzrajte.
První z hlavních věcí je, danou věc sledovat během roku a být v obrazu za jakou cenu se zhruba prodává.  Možná budete překvapení, ale když pak vyletí před Vánocemi reklama, kde na ní dají „ohromnou“ slevu, zjistíte, že cena se vlastně nezměnila. Pouze prodejci cenu navýší a poté na ní dají akci, tudíž na mnoho kupujících působí jako dobrá koupě. Tento trik je samozřejmě pro lidi co nehlídají ceny slevovou senzací a produkt koupí s úsměvem na rtech kolik zrovna ušetřili.
obchod s oblečením
Druhou věcí, než se pustíte do nákupu dárku je, ověřit si její cenu u více prodejců. V dnešní době není problém si na internetu vyhledat, tu nejnižší cenu, nebo třeba delší záruční lhůtu, či vrácení zboží do třiceti dnů. I když prodejce cenu navýší třeba o padesát korun, vždy na tom vydělá, musíte brát v potaz, že jí nekupujete pouze vy, ale další hromada lidí. Také je dobré se podívat, zda nemáte například výhodu dopravného zdarma, která Vám ušetří peníze.
Třetí a možná nejvíce okázalá metoda, bývá počkat si na výprodej po Vánocích nebo po novém roce. Tuto metodu využívá velké množství lidí, tudíž pokud nechcete vrážet peníze do dárku na Vánoce, jednoduše kupte dárkový poukaz. Ten Vám zajistí stabilní částku, kterou byste ztratili koupí produktu. Tento poukaz pak využijete po Vánocích a ušetříte tak peníze.

nákupní centrum
Ať už se rozhodnete, pro některý z těchto způsobů, mějte na paměti, že prodejce vždy vydělá. Tyto metody Vám pouze ušetří peníze a nervy strávené ve frontách obchodních domů.

Doporučené články