Bez pohybu to nejde

Vždycky jsem si říkala, že já budu taková, že budu stále sportovat. Byla jsem totiž v rodině, kde sportu velmi holdovali a každý člen dělal nějaký sport. Už tehdy od první třídy jsem začala sportovat. Moc mě to bavilo. A nedokázala jsem si představit, že bych nemohla sportovat. A jako asi zbytek rodiny, tak já jsem si velmi oblíbila kolo. A vím si že kvůli takový univerzální sport, protože kolo nezatěžuje klouby a může ho dělat opravdu každý. Dokonce jezdí na kole i moje babička. Moje babička má sedmdesát let a stále jezdí na kole. Sice už nemá obyčejné horské kolo, ale elektrokolo. Ale i tak je to velmi obdivuhodné. Nevím, jak na tom budu já v tom věku. A taky můžu říct, že například i padesátiletí lidé, jsou už tak znavení, že ani nejezdí na kole nebo vůbec nesportují.

Chodím i do posilovny.

A možná je to tím, že v mládí vůbec nesportovali a nyní se jim do toho nechce. No jenom si ale představte, jak budete mít skvělou kondici a jak budete zdraví, když budete jezdit pravidelně na kole. Tedy vlastně ono to nemusí být jenom kolo, ale může to být opravdu jakýkoliv sport. A to, že sporty jsou pro naše tělo důležitý je známý fakt. Jakýkoliv pohyb naše tělo ocení.

Ráda cvičím.

Přece byste nechtěli, jenom sedět doma na zadku a stále sledovat televizi. A bavil by vás takový život? A co třeba cestování nebo jet někam na výlet a podívat se na hory? To já se nedokážu bez pohybu představit život. Mě totiž taky baví poznávat nová místa a nové kraje, takže to vždycky spojím s nějakým sportem. A je to jedno jestli kolo anebo běh. Nejvíce jsem si ale oblíbila kolo, protože s kolem se dostanu opravdu všude. Kolo je taky velmi oblíbený kolektivní sport, takže jezdím na kole taky s mým přítelem. V létě vezmeme batohy a další nezbytnosti a jedeme na kolech někam neznámo kam. Po čase si rozložíme sta, kde taky přespíme. A potom druhý den si zase užíváme sportu na kolech a taky sami sebe.

Doporučené články