Beer-pong – trochu jiný sport

Tento sport vznikl na soukromé instituci vyššího vzdělání ve Spojených státech. Původně hrající dva hráči, kdy každý z nich držel pivo a v druhé ruce menší pálku. Úkolem bylo trefit pivo protihráče co nejdřív, hra se hrála na Dartmouthské koleji a patřila k jejich zvykům. Dnes, už je v překladu pivní pong trošku jiný a my se teď s ním seznámíme.
Beer pong je velkou raritou i v České republice, kde má na 300 aktivních hráčů, proto se nemůžeme divit, že zda máme i svojí ligu. Dále se pořádají po celé ČR turnaje, které jsou velmi žádané, už jenom proto, že se u hry pije pivo a Česko je národ pivařů.
pivo na pong
Originální hra je pro 4 hráče, kdy se rozdělí do dvou týmů. Na každé straně jsou dva hráči a na stole před nimi 10 kelímků postavených do pyramidy. Kelímky jsou naplněny pivem, kdy každý hráč musí stát při hodu za hranicí stolu. Pokud kelímek naproti trefí, protihráč ho odebere a pokračuje tým, co kelímek trefil, ale míček hází jeho spoluhráč. Pokud i po druhé uspěje jeden tým, hraje se třetí hod, kdy je jedno kdo z týmu bude házet.
Rozlišujeme tři způsoby, jak daný míček můžeme hodit.
1)      Míček o stůl
2)      Obloukem
3)      Napřímo
Je těžké určit, jaká metodu je nejlepší, vždy se spíše jedná o daného hráče, na co je zvyklí. Pokud nastane tak zvaný dohoz, je možnost hru ještě srovnat a ukončit jí tak remízou. To nastává v situaci, kdy zbývá na dohoz jeden kelímek.
beer-pong
Vždy při této hře mějte na okraji stolu nebo bokem dva kelímky na opláchnutí míčku, přece jenom Vám bude padat i na zem. Samozřejmě vítězem je tým, který vyhází soupeřovi kelímky.

Originální stůl zakoupíte na mnoha internetových obchodech. Rozměry stolu jsou docela velké a to 240x60x70 cm. K tomu Vám postačí dva pingpongové míčky a kelímky s pivem.
Není nic snazšího než o víkendu sehnat pár přátel a užít si zábavu právě s touhle hrou. Hrajte hlavně opatrně a v rámci morálních mez.

Doporučené články