Děti u počítače

V 21. století se technika a dostupnost techniky doopravdy posunuly a snad každá domácnost v České republice vlastní počítač nebo notebook. Myslíme si, že jen minimum lidí, starších lidí nemá v domácnosti počítač a neumí ho používat.
O tom ale není náš dnešní článek. My se chceme zaměřit na ty rodiny, které doma tuto techniku mají a mají děti. Chceme se zaměřit na otázku, kdy a v kolika letech dítě s PC seznámit a kdy ho nechat tuto techniku ovládat?
počítač a holčička
Jak se k této otázce stavíte Vy? Mohou Vaše děti trávit čas brouzdáním po internetu, hraním PC her nebo pouštěním si videí? Nebo mají dokonce svůj vlastní počítač? V kolika letech jste jim ho pořídili?
My se k tomuto fenoménu stavíme do opozice, negativně. Nemyslíme si, že je nutné, aby dítě trávilo nějaký větší čas s elektronikou. Žijeme v 21. století, respektujeme, že se například díváme na pohádky nebo navštěvujeme kino, ale opět, tato aktivita by neměla vyplňovat většinu času během dne, může sloužit jako chvilkové odreagování.
S počítači je to jiné, pro děti jsou zbytečné a jsou návykové. Do 1. třídy by dítě nemělo určitě trávit žádný čas u PC. Tím, že žijeme v moderní době, bychom určitě poté neměly dětem v seznámení se s technikou bránit, ale musíme nějak šikovně regulovat čas, který u něj budou trávit a jak ho tam budou trávit.
děti u počítače
Myslíme si, že nejlepší způsob, jak naučit děti správně pracovat s PC, je pojmout to formou výpočetní techniky. Naučte dítě s počítačem pracovat, otevírat soubory, hledat na internetu a poté za odměnu nechte Vaše dítko například pustit si na Youtube oblíbenou pohádku.
Nezáleží na tom, jestli jste pro nebo proti technice v dětských rukou, ale tak jako tak byste měli tento čas regulovat a musíte přesně vědět, co tam Vaše dítě dělá nebo hledá. Hodina je maximum, více času doopravdy nedoporučujeme. Není to pro dítě žádným přínosem.

Doporučené články