Infrasauny v českých rodinách

Chcete i doma zažívat wellness a pohodu stejnou jako ve specializovaném salonu? Pak je možná i právě pro Vás tato novinka, která se Vám vejde do bytu nebo domu. Tyto produkty se dnes dají sehnat na vlastní přání. Firmy jsou schopné Vám vyrobit produkt dle vlastního rozměru, designu i provedení. Chcete mít okno přes celé dveře? Dnes lze zařídit vše.
domácí pohoda

Použití v domácnosti

 
Hlavním rozdílem mezi klasickou saunou a infrasaunou je teplota, ve které v sauně relaxujete. V klasické sauně jste v přibližné teplotě okolo 100 stupňů Celsia, v infra stačí teplota okolo 50 stupňů Celsia. Pro mnoho lidí není sauna oblíbená hlavně kvůli vysoké teplotě a proto se jí vyhýbají. Díky nižším teplotám se dostávají do obliby.
Doporučené množství návštěv je 3 krát týdně na přibližně 40 minut. Saunu můžete nastavit na teplotu 45 – 60 stupňů Celsia, i tyto teploty jsou pro tělo změna a je lepší si rozdělit návštěvy v rozmezí dvou až tří dní.
Co je důležité pro správné využití sauny je dodržování pitného režimu. Tělo se dostane do změny teploty v krátké době, proto výrobci nechávají instalovat držáky na pití přímo do sauny. Další důležitou věcí je otírání potu a doporučení od výrobců je i otírání hrubou žínkou na obličeji. Tím se zvyšuje účinnost infrazáření a blahodárný vliv na lidské tělo.
výběr sauny

 Cena infrasauny

 
Cena se pohybuje od 14 000 Kč za nejlevnější variantu, ale můžete koupit saunu i za 80 000 Kč. Záleží na velikosti, vybavení, rozměrech a dalších parametrech dle výrobce.
Infrasauna za 14 000 Kč není zcela nedostupná pro „normální“ lidi. Když si srovnáme dnešní ceny je to méně než za týden dovolené u moře. Dovolená u moře Vás nabije energií, ale na jak dlouho? Saunu doma budete využívat několik let a bude Vás nabíjet energií pokaždé.  Můj názor je, že to není vůbec špatná investice.

Doporučené články