Tapety mají své výhody, jaké? Proměňte své stěny a užívejte si sytých odstínů i netradičních vzorů!

Přemýšlíte nad tapetami ale stále nejste o jejich kvalitách pevně přesvědčeni? Jaké výhody tapety mají a proč jsou lepší než klasická malba barvami? 

Tapety mají své výhody, jaké? Proměňte své stěny a užívejte si sytých odstínů i netradičních vzorů! 

Stará malba je už oprýskaná, stěny vypadají hrozně a vy přemýšlíte o rychlé změně? Změnu můžete mít snadno a rychle, stačí, když si správně zvolíte způsob. Malování stěn je zdlouhavý proces, navíc se musíte připravit na to, že je třeba stěny připravit, oškrábat, navíc se nevyhnete ani nepořádku. Můžete tak raději zatoužit po tapetách, díky tomu, že dnes už můžete sehnat i tapety samolepicí, můžete mít všechno hotova za malou chvilku. 

barevná tapeta

Jaké výhody tapety představují? 

Pokud zvolíte tapety, můžete si vybrat z nepřeberného množství různých vzorů i barev a navíc můžete různě tapety kombinovat. Tapety se skvěle udržují, malbu na zdi neočistíte, nesetřete z ní nečistoty, ale tapety bývají omyvatelné, takže se skvěle hodí i do kuchyní nebo do domácností s dětmi. Tapety vám navíc zaručí dlouhodobě syté a stále krásné barvy, za to klasické malířské barvy vlivem slunce a světla po čase přirozeně blednou. I proto je třeba malování stále opakovat. To kvalitní tapety svou barvu prostě nezmění, a proto i mnohem déle vydrží. Nemusíte tak stále dokola znovu přemýšlet nad nějakou obnovou a změnou. 

malování nebo tapety

Už je nechcete? Není problém! 

Ale i když se třeba rozhodnete s tapetami rozloučit, není to problém. Tapety se snadno odstraňují a není to vůbec znát. Takže po nich nezůstávají stopy a ani viditelné zbytky, můžete tak kýžené změny dosáhnout velmi rychle. Klasické tapety se mohou lepit na stěny kdekoliv, pokud zvolíte samolepící tapety, velmi si ušetříte práci. Díky kusovým tapetám navíc můžete překrýt nedokonalosti nebo třeba špinavé zdi, které se vám nechce přetírat. 

Tapety perfektně kryjí a pomohou vám odstranit nedostatky, zakryjí rýhy a nedokonalosti, pod ně zkrátka schováte všechno. Navíc jsou moderní a mají universální využití. Mohou vám zdobit kteroukoliv místnost v domě či bytě a určitě se vám neomrzí. 

Doporučené články