Jaké materiály obléknout do horkých dní, a které oblečení vám pomůže vedra ustát?

Brzy se dočkáme zase horkých letních dní a tak je potřeba tomu uzpůsobit i šatník. Víte, jak se obléknout do největších veder? Které materiály nosit? 

Jaké materiály obléknout do horkých dní, a které oblečení vám pomůže vedra ustát? 

Když je venku parno, je nejlepší obléknout plavky a vyrazit k vodě. Jenže to nejde vždy a i ve vedrech musíme chodit do práce nebo na úřady. Chodíme po městě, kde není před sluncem úniku nebo musíme s dětmi či domácími mazlíčky na procházku. Vedru se zkrátka vyhnout nedá a ne vždy můžeme prožít horké letní dny někde v příjemném chládku nebo u vody. Nabízí se otázka, co si ale obléknout, aby nám bylo co nejlépe, a příliš jsme se nepotili. Jaké oblečení vám pomůže letní horké dny ustát? Zaměřte se na střihy ale i na vhodné materiály. 

volné příjemné šaty

V létě jedině v přírodních materiálech

V létě bychom měli zásadně oblékat jen příjemné přírodní materiály. Těmi jsou bavlna nebo len. Dnes se docela nosí i oblečení z bambusových vláken. Na tomto ale opravdu hodně záleží, protože v přírodních materiálech se tolik nepotíme, cítíme se příjemněji a hlavně, když se nepotíme, ani se nemusíme bát toho, že pot na oblečení půjde hodně vidět, nebo že dokonce budeme potem cítit. To může být vskutku nepříjemné, zvláště ve společnosti, v práci, nebo když se vydáme na úřady nebo vyřídit. Zkrátka je hodně důležité, aby bylo oblečení příjemné na nošení, a navíc bavlna hezky saje pot a to také udělá hodně. 

letní den

A jaké střihy vybírat? 

Kromě materiálu, je podstatný i střih oblečení. Když si totiž oblékneme něco upnutého, taky nebude moc příjemné, oblečení se na propocené tělo bude lepit a komfortně se tak nemůžeme nikdy cítit. Navíc v upnutém oblečení se vedra opravdu jen těžko snáší. Pro ženy jsou tak vhodné široké kalhoty, sukně, šaty nebo halenky. I typické kraťasy nemusí být nejpohodlnější, protože se na tělo přilepí a třeba na vnitřní straně stehen pak nepříjemně dřou. 

Co tedy platí? Že čím širší, tím rozhodně lepší. Široké oblečení hezky vlaje a dodává lepší pocit při chůzi. Naopak v přiléhavém oblečení, které se na tělo přilepí se každý musí cítit velmi špatně. A to ve vedrech opravdu nikdo nechce. 

Doporučené články