Oblečte se podle znalců ležérnosti

Hygge. Slovo, o kterém se často mluví v souvislosti s domácí pohodou. Není to však jen recept na šťastný způsob života. Dalo by se shrnout jako životní filozofie Dánů. Víte ale o tom, že se můžete i obléknout na tento způsob?
Na prvním místě je především ležérnost, spontánnost, minimalismus a nenucený styl. Výhodou je, že vás nebude nikde nic tlačit nebo omezovat v pohybu. V oblečení se musíte cítit pohodlně a ne upjatě. I to však vyžaduje určitou promyšlenost a pečlivost. Oblečení nesmí být v rozkladu, a i přes pohodlnost by mělo být nedbale elegantní. Rozhodně nejde o nahodilý výběr kousků z vašeho šatníku. Hodí se jak pro volnočasové aktivity, tak i na party nebo třeba do práce, pokud pracujete v kanceláři. Bez čeho se vlastně tento styl neobejde?
 Šály nesmí chybět
Šály
Šály a šátky se v Dánsku nosí celoročně a nejsou jen doménou dam. Existuje jedno zásadní pravidlo: čím větší, tím lepší.
 
Černá
Mohlo by to sice vypadat nudně, ale tato barva je prostě hit. Pokud chcete být ležérní, měla by vašemu šatníku dominovat. Oblíbená je také šedá, béžová a hnědá barva, nic křiklavého.
 Ležérní styl oblékání
Svetry
Pořádně huňaté svršky v hygge módě nesmí chybět. Za pomyslný vrchol ležérnosti můžeme považovat pletený over-sized svetr doplněný černými legínami u žen a úzkými kalhotami u mužů. Ale jedině tehdy, pokud je tento outfit doplněný šálou.
 
Vrstvení
Nikdy nezapomínejte mít s sebou svetr navíc. Nemůžete zažít to pravé hygge, pokud vám je zima.
 
Vlasy
Ležérní styl podtrhněte tím správným účesem. Doporučuje se elegantní rozcuch à la takhle jsem se ráno probudila. Nebo si jednoduše vytvořte na hlavě drdol.
 
Co je to hygge:slovo v překladu znamená “životní pohoda”. Je to recept Dánů na spokojený život. Ne nadarmo jsou totiž považováni za nejšťastnější národ na světě. V dánské domácnosti nenajdete místnosti přesvětlené lustry nebo bodovkami, ale malé ostrůvky světel. Potrpí si na lampy a taky svíčky, spoustu svíček. Prostě útulný a hřejivý domov jim je vlastní. To se odráží i ve stylu oblékání.

Doporučené články