Ptáte se, jestli karta nebo peníze?

Pokud je něco, na co se ptá celá řada lidí, pak je to to, zda je lepší karta nebo peníze. Je pravda, že každý z nás má na něco takového jiný názor. Mnozí tvrdí, že je lepší karta. Někteří zase tvrdí, že jsou lepší peníze. Pravdou ale je, že je dobré využívat obojí. Je dobré, pokud má u sebe člověk jak kartu, tak i hotovost a to alespoň pár korun, protože nikdy nevíte, kdy narazíte na místo, kde vám nebudou chtít vzít kartu a vám nebude zbývat nic jiného, než platit v hotovosti. Pokud navíc není nikde v okolí žádný bankomat, pak věřte, že byste se mohli dostat do problémů a to za placení. Opravdu má smysl u sebe nosit obojí.

karty v kapse

Některým lidem se lépe platí kartou a jiným zase hotovostí. Jestli je něco, co je pravdou, pak je to to, že pokud člověk platí kartou, útrata jej nebolí tolik, jako když platí hotovostí, jelikož peníze na kartě člověk ve chvíli placení nevidí. Člověk se poté zhrozí, až když se podívá na stav svého bankovního účtu.

Mnoho lidí si již navyklo platit pouze platební kartou. Otázkou je, zda je něco takového dobře. Dobře to rozhodně není u dětí, které by se měly naučit platit v hotovosti. Je velmi důležité, aby se dítě naučilo počítat, kolik mu musí v obchodě vrátit nazpět, protože pokud něco takového člověk neumí spočítat, je to špatně. I vy byste měli vaše děti něčemu takovému naučit a to zejména, pokud něco takového neumí.

karty a peníze

Je možné, že se jednou setkáme s tím, že hotovost vymizí úplně. I něco takového je možné, ale rozhodně se nic nemění na tom, že právě naše děti je potřeba učit, jak s penězi zacházet. Věřte, že existuje mnoho dětí, které si něco takového, jako jsou vrácené peníze, neumí spočítat a je to špatně. Nikdy nevíte, kdy se někdo u pokladny v obchodě sekne a vydá mnohem méně peněz, než by měl. Člověk tak může přijít o více korun, než by čekal.

Důležité jsou jak peníze, tak i karta. Něco takového je potřeba si uvědomit.

Doporučené články