Jíte rádi oříšky? A víte, jak by se správně měli jíst a proč? Aktivujte je uděláte lépe!

Oříšky jsou skvělou pochutinou, hodí se pro různé příležitosti. Jako součást snídaně, svačinky nebo při sledování televize. Jak je jíst ale správně?

Jíte rádi oříšky? A víte, jak by se správně měli jíst a proč? Aktivujte je uděláte lépe!

Obecně se ví, že oříšky jsou zdravé a chutné. Jejich kvalitě odpovídá i jejich cena, za dobré věci si však vždycky rádi připlatíme, zvláště když víme, že jde o potraviny prospívající našemu zdraví. A oříšky opravdu našemu zdraví prospívají. Každý druh oříšků v sobě skrývá zdravé tuky, mnoho oříšků je nabitých antioxidanty, a i když chceme jen mlsat, je vždy lepší dát si oříšky, než například chipsy. Zdravou pochoutku v podobě křupavých oříšků je však nejlepší dopřát si každý den. Jenže není oříšek jako oříšek. Naučte se je hlavně správně jíst, abyste z nich dostali úplně všechno.

miska s oříšky

Aktivovat ořechy? Není to nesmysl, právě naopak!

Už jste někdy slyšeli výraz aktivace ořechů? Možná ano, možná ne. Pokud se ptáte, o co se vlastně jedná, věřte, že je to vskutku úplně jednoduché a přitom tolik důležité. Aktivace ořechů spočívá v jejich namočení ve studené obyčejné vodě. Ve vodě totiž oříšky takzvaně aktivují, aktivují všechny cenné látky, které v sobě ukrývají a stávají se ještě zdravějšími. No a co je hlavní, budou se vám poté i lépe trávit, nebude vám po nich těžko. Ořechy, i když jsou tolik zdravé, se poměrně těžko tráví. Záleží i na tom, jak funguje váš zažívací systém, ale obecně se ví, že po přílišné konzumaci, ztěžkne žaludek a oříšky se opravdu pomalu a složitě tráví. Tomu však předejdete, když si oříšky na několik hodin před konzumací namočíte do vody. Vyzkoušejte to!

ořechy jsou zdravé

Jaké máte rádi?

Oříšky se skvěle hodí jako svačinka či zdravá snídaně. Opravdu je můžeme konzumovat na mnoho různých způsobů, mohou být ve slané i sladké variantě. Záleží na vás, jak je máte nejraději. Že ořechy mají opravdu bohatou chuť samy o sobě, však zjistíte, když je budete jíst jen tak. Oříšky ale můžeme mít i máčené v jogurtu, čokoládě či karamelu, oblíbené jsou i slané těstíčka, ve kterých se oříšky obalují.

Vybírejte oříšky ale vždy kvalitní.

Doporučené články