Nejsou boty jako boty

Na rozdíl od našich napůl zvířecích prapředků nechodíme my dnešní lidé po světě už dávno nazí a bosí. Už dávno jsme si zvykli na to, že než někam vyrazíme, vezmeme si něco na sebe. A to pochopitelně něco, co je v rámci možností nejdokonalejší, co nám prokáže ty nejlepší služby. A protože chodíme leckam, už jsme si my lidé dokonce vymysleli i různé druhy obuvi. To, aby se nám vyšlapovalo co nejpříjemněji bez ohledu na to, po jakém povrchu že to zrovna kráčíme.

dětské boty

Když žijeme ve městě s kvalitními chodníky, nemusíme brát na své obutí zase až takový zřetel. Tady se dá obout ledacos a vždycky těch pár kroků někam dojdeme. Ale asfaltové, betonové nebo aspoň kvalitně vydlážděné chodníky nejsou všude. A když tak jdeme někam, kde se nechodí zase až tak pohodlně, kde nám může terén nejrůznějšími způsoby znepříjemňovat pohyb, určitě si nevystačíme s nějakými papučemi či dámskými botami na vysokém podpatku. To by bylo jenom otázkou času, než bychom se zranili nebo si aspoň nějak jinak znepříjemnili chůzi a tím i život.

lidé v přírodě

Do přírody s jejím rozmanitým a nedokonalým zemským povrchem se prostě nehodí ledacos. Tam je třeba mít obuv v rámci možností pevnou, pohodlnou a nepromokavou, zkrátka a dobře terénu vyhovující. Tedy je záhodno mít tam nejlépe trekové boty, které jsou právě pro putování krajinou ideální.
Potvrdí mi to určitě všichni, kteří už někdy někam na nějakou delší túru vyrazili a zažili chůzi v botách, které tlačí, delší pobyt v obuvi promáčené a studící. A to už ani nemluvím o těch, kteří si vzali boty natolik nekvalitní, že se jim cestou prostě poškodily, ne-li přímo rozpadly. Což se pochopitelně také může stát. Ale s trekovými botami od kvalitního výrobce se to určitě nikomu nestane.
Chystáte-li se tedy do lesa, případně na jiná místa nedotčená dostatečně civilizací, pořiďte si právě takové kvalitní boty. Půjde se vám v nich určitě skvěle.

Doporučené články