Vybíráte komodu? Jaké máte možnosti a proč právě tento kousek nábytku je tolik důležitý?

Komoda může být úplně nenápadná nebo naopak může přitáhnout zraky všech. Jde o skvělý a universální kousek nábytku, který je praktický i stylový.

Vybíráte komodu? Jaké máte možnosti a proč právě tento kousek nábytku je tolik důležitý?

Skříně nebo komoda? Možná také přemýšlíte při nákupu nábytku, zda se vám vyplatí pořizovat spíše menší komodu nebo velkou skříň, ale odpověď je jasná. Komoda je mnohem praktičtější, tím, že je menší, vejde se téměř všude, nepřekáží tak jako velká skříň a to se do ní přitom vejde poměrně hodně věcí. Komoda je universálním kouskem nábytku, dá se umístit téměř všude, a co do ní dáte je také jen čistě na vás, navíc je několik typů komod, takže můžete začít vybírat.

pexels-photo-271711

Výhody, které oceníte každý den

Komoda se dle velikosti a typu vejde v podstatě kamkoliv, je totiž možné ji umístit i na chodbu, do obývacího pokoje, do ložnice nebo dětského pokoje. V komodě můžete mít uloženo spodní prádlo, oblečení i ložní prádlo či ručníky, stejně tak může posoužit k uložení dětských hraček, můžete v ní skladovat dokumenty nebo třeba cokoliv, co prostě denně nepotřebujete, ale vyhodit to nemůžete nebo nechcete. Podle toho, co do komody chcete uložit, ji také vybírejte.

Existují totiž komody, které mají praktické a hluboké šuplíky, komody, které jsou nízké a mají jen spodní skříňku, přičemž její vrchní část může posoužit na postavení televize v obývacím pokoji nebo v ložnici či dětském pokoji, jsou ale také komody větší, které mohou mít nejen šuplíky nebo otevírací skříňky s dvířky. Komody mohou být i prosklené, takže můžete za sklo uložit cokoliv, co si chcete vystavit. A to má jednu obrovskou výhodu, cokoliv, co si takto vystavíte, bude uchráněno od prachu, takže se při úklidu tolik nenadřete a nebudete muset všechno zvlášť nadzvedávat, abyste udrželi pořádek.

pexels-photo-7045765

Jaká se vám líbí?

Kromě praktických funkcí vám ale komoda nabídne i funkci estetickou. I malý kousek nábytku může totiž doplnit vzhled interiéru, vybírat můžete z různých materiálů, jako je masivní dřevo, dřevotříska nebo plast. Plastové komody oceníte v koupelně, zatímco dřevěné komody skvěle doplňují domácnost v rustikálním stylu, můžete mít ale i něco speciálního. Starožitná komoda se zase bude vyjímat v ložnici či obývacím pokoji.

Zkrátka si můžete vybrat komodu dle svého stylu i podle svých možností.

Doporučené články