Online svět sociálních sítí

Online je v dnešní době velké množství lidí. Co vlastně znamená online svět? Je to neustálý kontakt s dalšími lidmi, aniž bychom byli fyzicky spolu. Online může být člověk přes různé sociální sítě, jako jsou například instagram, facebook, twitter. Dochází ke sdílení obsahu, obchodování, psaní zpráv a mnoho dalšího. Někteří lidé si ani nedokážou přestavit bez každodenní aktivity na sociálních sítích.
mobilní aplikace

Instagram

Jedna z nejznámějších sociálních sítí je instagram. Je to vyhledávač různých fotek a médií, jeho vznik se datuje v roce 2010, společností Apple. Již za prvních jedenáct měsíců užívání měla přes 9 miliónů uživatelů. V roce 2019 přesáhl hranici 1 miliardy uživatelů.
Základem každého instagramu je neustále získávat followers.  Abychom měli dostatek sledujících, je nutné, aby instagramový profil byl něčím zajímavý. Měli bychom se zaměřit na cílovou skupinu sledujících. Například můžeme sdílet fotografie našich koníčků, rodiny, přátel, cestování a mnoho dalšího.
sociální média

Jakými způsoby získat followers?

1.       Samotné uživatelské jméno hraje důležitou roli v získávání nových sledujících. Proto je důležité mít takové uživatelské jméno, které mohou ostatní lidé snadno vyhledat podle klíčového slova.
2.       Samotný obsah našeho profilu. Sdílená fotografie je úplně první věc, kterou potenciální followers uvidí. Ta by měla být určitým způsobem poutavá.
3.       Instagram může sloužit jako vyhledávač, lidé mohou hledat své oblíbené koníčky pomocí feedu. Z tohoto popisku by mělo být jasné, jaký obsah se na profilu bude objevovat.
4.       Pravidelné sdílení fotografií je základ. Není myšleno, například sdílet fotografie nebo videa přehnaně mnoho, ale všeobecně se doporučuje spíše méně fotek, zato kvalitních.
5.       Sdílení fotek k tématu, který je na profilu. Nepřidávat obsah, který se mnoho liší od obsahu, neboť followers od nás očekávají určitý obsah.  
 
V dnešní době funguje také instagram jako platforma pro obchodování. Buď člověk sám nabízí zákazníkům své výrobky skrz tuto sociální síť, nebo různé firmy mají navíc ke svým internetovým stránkám tuto síť jako reklamu.

Doporučené články