Potěšte letos své blízké vlastnoručně vyrobenými dárky!

Na trhu sice najdete spoustu možností, co koupit, ale největší radost udělá dárek od srdce, to je ten doma vyrobený. Navíc za takový dárek nemusíte utratit spoustu peněz, obaly a dekorace na tyto dárky se dají často vyrobit z toho, co doma máte. Koukněte se s námi na to, čím vším můžete podarovat své milované.

vaječný likér, dárková sklenice

Domácí sušenky či perníčky

Receptů na perníčky nebo domácí sušenky najdete na internetu nespočet. Jistě máte i nějaké své vyzkoušené. Upečte třeba italské cantuccini, americké cookies nebo klasické vánoční zázvorky či linecká kolečka. Všechno to bude vypadat krásně v jednoduchém celofánovém pytlíčku s mašličkou, ale použít můžete i plechovou krabici na sušenky s vánočními motivy, dá se běžně koupit v obchodě. Případně můžete zvolit dekorativní papírovou krabici. Dárek je možné dozdobit smrkovou větvičkou či jmelím, v kombinaci s rudými šípky to bude vypadat kouzelně.

Voňavý pečený čaj

Ovocný pečený čaj přijde v zimním období zvláště vhod. Vyrobíte ho jednoduše – libovolné ovoce upečete s kořením a cukrem, případně dochutíte stopečkou alkoholu, a posléze nalijete do hezké skleničky. Okolo skleničky doporučujeme uvázat mašličku, na kterou můžete pověsit dárkovou visačku. Skleničky můžete věnovat buď jednotlivě, ale pokud máte v plánu větší dar, stačí udělat více druhů menších skleniček a ty poté pěkně naaranžovat do proutěného košíku a vánočně ozdobit.

Domácí likér

Domácí vaječný koňak vyrábí snad každý, v kuchařkách nebo na internetu však najdete recepty na všemožné další likéry, doporučujeme smetanový karamelový nebo čokoládový. Hotový likér nalijte do půvabné lahve, může být i použitá, když ji předem důkladně vymyjete, a nalepte na něj krasopisně napsanou etiketu. Na hrdlo láhve můžete stužkou přivázat snítku cesmíny, větvičku chvojí nebo jinou přírodninu, dobře vypadá i svitek skořice.
perníčky v plechové krabici

Sůl do koupele

Domácí koupelovou sůl si můžete klidně vyrobit smícháním soli, bylinek, sušených květin a různorodých éterických olejů, ale postačí vám i několik druhů té z obchodu. Kupte nejlépe soli barevně kontrastní a pak je opatrně vrstvěte do vhodné skleněné dekorativní nádoby, přičemž barevné vrstvy postupně střídejte. Hrdlo nádoby převažte přírodním provázkem, na který připevněte dřevěnou lopatičku na nabírání soli.
 

Doporučené články