Práce architektů

Byt a dům bylo vždycky moje velmi oblíbené téma. Jsem totiž dcera architekta, takže mám k nějaké tvorbě hodně blízko. Jsem sice malířka maluji obrazy, ale umění mě vždycky táhlo. Mám ráda ten adrenalin, když něco nového tvořím nebo když má otec další nové ocenění za architekturu. Nikdy nezapomenu, jak krášlil nás dům. 

Je mnoho typů domů a bytů.

Máme ho na vesnici, kde je plno starých domů, které samozřejmě volají po nové rekonstrukci. Každý dům by tam nutně potřeboval ruku kvalitního architekta nebo alespoň velmi šikovného zedníka. A některé domy by potřeboval rovnou bagr, protože některé domy se rozpadají a lidé si je snaží zalepit čímkoliv. A tak aby tomu bylo všemu lépe, tak jsem se rozhodla, že otci řeknu, jestli by nemohl povolat své kamarády architekty a pomoct tady pár domům. Pamatuji si totiž jednu situaci, kdy se něco podobného stalo. Bylo to někde v cizině, že vyhlášení architekti si vytipovali byty a domy, které pak zadarmo opravili a udělali je vážně nádherné.

Na interiéru hodně záleží.

To byl nějaký dokument a byl velmi oblíbený. Takže takto asi za pět let zrekonstruovali asi deset bytů a domů, takže noví majitelé byli naprosto překvapení a rádi, že mají opravená domky zadarmo, a ještě byli v televizi. Myslím, že právě tento skvělý nápad by byl perfektní i tady u nás na vesnici. Sice náš domek tady vyniká svou krásou, ale myslím, že tato vesnice by byla potom opravdu hodně krásná a zajímavá, kdyby tady bylo něco unikátního. A tak jsem řekla svůj nápad otci. A víte, co on na to? Vzal si dva dny na rozmyšlenou a prý se ještě musí zeptat svých kamarádů architektů. A byla jsem vážně ráda, když s tím otec a jeho známí souhlasili. Byla jsem jako v sedmém nebi, když jsme mohla vybrat tři domy, které se opraví. sice ne zadarmo, ale prý se zaplatí jen materiál. A majitelé domků souhlasili, bylo to super. A když všechno bylo u konce, tak všechno bylo opravdu krásné a páni architekti měli pak takovou reklamu, že byli hodně zaměstnaní, že nevěděli, co mají dělat dříve. Super práce!

Doporučené články