Připravte se na stěhování důkladně

Stěhovací proces je považován za obtížný krok v životě, a někteří lidé o něm tvrdí, že zanechává nepříjemné následky na těle i na duši. To ano, pokud jej zrealizujete na poslední chvíli, nemáte nic řádně přichystáno, všude je zmatek a chaos a spousta stresu.

mladý pár se stěhuje

Pár bodů, jak to snadno zvládnout

Stěhovací firmu objednávejte včas – nebuďte naivní a nepředpokládejte, že k vám na zavolání ihned někdo přijede, a že bude ochoten za dva dny přestěhovat celý byt na druhý konec republiky. Takto to nefunguje, většina firem má zakázky objednané několik týdnů dopředu, především jsou obsazené víkendy. Dejte si na čas a firmu si objednejte čtyři až šest týdnů předem – ideální doba s dostatkem času na přípravné práce.

kartonová krabice

Nechte to na středu nebo na čtvrtek – a v pátek si vezměte dovolenou, abyste měli ještě volný víkend. Za čtyři nebo pět dnů byste mohli zvládnout vše včetně vybalování věcí z krabic a zabydlení. Ve středu a ve čtvrtek klesá na silnicích provoz a lidé také nejsou tolik vystresovaní ze zaměstnání, jak tomu bývá v pondělí a v úterý. Už se těší na víkend a atmosféra kolem vás bude více uvolněná.

Balicí materiál zajistí stěhováci – papírové krabice a balicí materiál vám mohou poskytnout za úplatu nebo ve formě pronájmu (někdy i zdarma) stěhovací firmy. Nemusíte je pak shánět po obchodech a zbytečně se tím zdržovat. A dejte přednost bublinkové fólii před starými novinami a časopisy, které špiní a zapáchají. Do bublinkové fólie zabalíte s přehledem i sklo a porcelán a další křehké předměty.

To fyzicky těžké nechte na profesionálech – na vás pak zbude jen ten psychicky nejobtížnější úkol ze všech, a to je administrativa – běhání po úřadech a vyřizování nových dokladů, nájemní smlouvy, změna adresy na různé instituce atd. Ono je to obíhání úřadů někdy náročnější, než samotné stěhování bytů v Praze, tak s tím počítejte a buďte rádi, že stěhovací firma se postará o to ostatní, jako je demontáž nábytku, poskytnutí balicího materiálu, výpomoc při instalaci bytových doplňků nebo spotřebičů.

Doporučené články