Spaní na dovolené

Dávno pradávnou jsou pryč ty doby, kdy mne nocleh vůbec nezajímal, protože jsem spával výhradně pod širákem a to tam, kde jsem chtěl. Když jsem byl znaven celodenním pochodem, praštil jsem sebou do trávy a zamotal se do spacáku. Jedině když to vypadalo na déšť, postavil jsem ze dvou celt stan a měl jsem vystaráno. Když jsem pak ráno odcházel, nezbylo po mne v přírodě nic než slehnutá tráva.  

nocleh ve spacáku

V současnosti je vše jinak, Mých sto deset kilo by se ze země bez pomoci jeřábu a tahače nezvedlo, takže musím spát na posteli. Tudíž vyhledávám k noclehu, pokud možno kempy, které se přeci jen blíží mé tulácké duši blíže nežli hotely. Ale pokud není kemp k dispozici, beru i to co je k mání. Takže spávám po hotelích, chatách, penzionech, prostě kde se dá. Také to přijde na pěkné peníze a mne stále překvapuje jakou sumu si nenažranci počítají za jedno přespání.  

Pokud vy sháníte nocleh, patrně vám je jedno kolik stojí, ale pro ty, kteří si ceny trochu hlídají, a chtějí nějaký komfort mám pár nápadů.  

po noci v chatě

Když už tam máte být delší dobu, zjistěte si, co je hned vedle. Zaručuji vám, že jako například ve Vrbně pod Pradědem se v penzionu nevyspíte, protože je hned vedle bowlingová herna a ti lidé chodí ven kouřit. Přímo pod okna, kde vy chcete spát. Naštěstí jen do dvou až tří hodin ráno. Nebývají střízliví, a tak dost hulákají a vy máte pokažený celý týden. To se samozřejmě může stát i jinde, takže je třeba si to skutečně pohlídat. Já tu chybu udělal, a přitom si stačilo přečíst hodnocení, kde je o tom psáno. Proto si hodnocení vždy přečtěte. Vám to zabere pár minut a ušetří zklamání. Nebezpečí nemusí být jen ve hluku, ale třeba i v zápachu z nedalekého kravína, či prachu z cesty a výfukových plynů, máte-li okno přímo nad cestou. Proto je dobré se informovat, jak jen to jde. Určitě toho nebudete litovat. 

Doporučené články