Dovolená na horách s dětmi

V momentě, kdy se Vám narodí dítě, kdy máte malé děti, se změní Váš režim a i Vaše možnosti a chtíče. Velká změna Vás čeká i s ohledem na výběr a plánování dovolené, o to více, pokud jste náruživí cestovatelé.
Velmi náročné bývají zimní, lyžařské dovolené, které jste byli zvyklí, až do narození dítěte, trávit velmi akčně a bouřlivě. Celý den jste trávili na svahu, večer v hospůdce nebo na baru, bavili jste se, užívali jste si sauny, vína a relaxu na pokoji.
Skřítek na horách
S dítětem se Vaše plány velmi změní a Vy už nebudete plánovat zimní dovolenou podle Vašich koníčků, budete muset organizovat čas a plány podle Vašeho potomka. Pokud má Vaše dítko jen pár měsíců, doporučujeme vyrazit na hory jen za procházkami a třeba se s partnerem vyměnit a odskočit si chvilku na lyže.
I tak počítejte s tím, že večery budete trávit s dítkem na pokoji, budete muset dodržovat pravidelné zastávky na jídlo, udržovat dítě v teple, atd. Ale nebojte se, čerstvý, horský vzduch Vám udělá dobře.
Nejlepší čas, kdy s dítětem odjedete na hory, je v momentě, kdy dítko už chodí, aby si také mohlo do sytosti užít sněhu, ledu a zimních krás. V tomto mladším věku budete muset pořád potomka udržovat v teple a dodržovat stravovací režim, ale už je spousta věcí, které tam s ním budete moc dělat.
Děti milují stavění sněhuláků, obyčejnou koulovací hru, vůbec jen běh ve sněhu je osvobozující, můžete s ním jezdit na saních, bobech, lopatě, zručnější dítko může jezdit samo.
Horský výhled
Od druhého roku už můžete vyzkoušet dítě postavit na lyže, obvykle je na to ale moc brzy, nejčastěji jsou dítka schopná trochu lyžovat od třetího roku a výše. Nemějte moc velká očekávání a netlačte na ně.
Na horách je spousta dalších aktivit, které můžete provozovat: procházky, wellness, plavání, cestování, další výlety. A rovnou Vám říkáme, že rodinné dovolené s Vaším dítětem se nic a nikdy nevyrovná.

 

Doporučené články