Účelně zařízený dětský pokoj

Zařizujete dětský pokojíček a hledáte inspirace, které by vás nadchli na první pohled? Naše nejmenší bychom měli už od začátku vést k samostatnosti a vytvořit jim k této filozofii to správné prostředí. Ovšem prostředí, které bude bezpečné. Děti chtějí už odmalička poznávat okolní svět a k tomu by měl být dětský pokojíček uzpůsoben, to mějte vždy na paměti. Pojďme se tedy podívat na zajímavé tipy, které vás překvapí, zaujmou a inspirují.

roztomilé dítě

  1. Proč postel když stačí matrace

Rozhodně nebudete vypadat jako špatní rodiče, pokud dětem místo postele pořídíte pouze matraci. Děti jsou velmi zvídavé a moc často nevydrží sedět na jednom místě.

Vysoká postel tedy skýtá nebezpečí, které může dítě ohrožovat. Na matraci položené na zemi se mohou děti svobodně a volně pohybovat, dítě je v takovém případě svobodnější a rodiče klidnější.

dětská postýlka

  1. Bezpečnost vždy na prvním místě

Tohle pravidlo je pro dětský pokoj nejdůležitější, proto se možná v tomto článku objeví hned několikrát. Dětský pokoj by měl být přinejmenším zbaven všech ostrých hran, nebezpečných předmětů atd. Zkrátka všech věcí, které by mohly ohrozit zdraví dítěte. Každý kluzký povrch, sebemenší díra nebo neopatrnost totiž mohou vést ke katastrofickým scénářům. A to nechce riskovat žádný rodič.

  1. Úložné prostory

Dítě roste velmi rychle a brzo bude potřebovat vlastní šatní skříň. V takovém případě je lepší rovnou investovat do kvalitního výrobku, který vydrží až do dospělosti. Vestavěné skříně Praha jsou tedy ideální variantou, pokud očekáváte kvalitu a nedisponujete příliš velkým prostorem pro umístění šatní skříně.

  1. Zrcadlo jen kousek od podlahy

Viděli jste už někdy, jak se batole zkoumaje prohlíží v zrcadle. Děti dokáží v raném věku strávit u zrcadla i několik minut, různě se nakrucují, předvádějí a pózují. Naštěstí toto zvláštní chování patři k přirozenému vývoji dítěte.

Doporučené články