V okolí Českých Budějovic se nebudete nudit

Okolí Českých Budějovic Penzion u Rudolfa je jednou z nejatraktivnějších oblastí v Evropě, je to dáno množstvím přírodních krás a historických objektů a ubytujete-li se právě v tomto krajském městě, nejlépe v parkové zóně na jeho okraji, máte možnost trávit tu neopakovatelnou dovolenou.

Začněte třeba ve Včelné – vodáci tu obvykle končí své výpravy po Vltavě, připlouvají do Boršova nebo pokračují až do Českých Budějovic. Vy byste mohli vyrazit na kole z penzionu na okraji města směrem na jih, k letišti v Plané a vystoupat přes obec Včelná k vyhlídkovému bodu směrem ke Kamennému Újezdu ze zalesněného návrší mezi Malší a Vltavou je zajímavý výhled na blízké okolí.

zámek Hluboká nad Vltavou

Přehrada Římov – bývá poměrně stranou zájmu výletníků, ale stojí za návštěvu. Pro rekreační cyklistiku je to zajímavý cíl, v jeho okolí naleznete několik prastarých hradišť a zříceninu hradu Římov. Přehrada je zásobárnou pitné vody a je zde zakázáno koupání, ale někteří místní starousedlíci vám poradí, kde se tu dá koupat.

Třeboň – toto překrásné město byste si neměli nechat ujít, zvláště pak procházku či projížďku na okružní Cestě kolem Světa (kolem rybníka Svět), výstup na vyhlídku z městské radnice, prohlídku zámku a historických budov v centru kolem Masarykova náměstí. V Třeboni můžete navštívit i dva lázeňské komplexy – lázně Aurora a Bertiny lázně.

Hluboká nad Vltavou – kdo zamíří do Českých Budějovic, pravděpodobně mu neunikne informace, že se pouhých deset kilometrů od centra nachází jeden z nejkrásnějších zámků světa. Je přístupný veřejnosti i s přilehlým parkem a skleníkem a patří k nejnavštěvovanějším v celé Evropě. Z Budějovic k němu vede cyklostezka podél Vltavy – oblíbený rekreační cíl i tamních obyvatel.

Rožmberk nad Vltavou

Český Krumlov – do Krumlova je to z Budějovic kousek a můžete se tam vypravit třeba vlakem. Od krumlovského nádraží je krásný výhled na areál renesančního zámku a kromě něj a přilehlé rozsáhlé zahrady doporučujeme nevynechat městské památkové jádro, které obtáčí v širokém meandru řeka Vltava. A máte-li dostatek času, energie a elánu, můžete výlet protáhnout až do Vyššího Brodu a Rožmberku nad Vltavou.

Doporučené články