Vřetenové schodiště jako partner pro pestřejší život

Necháte-li si zhotovit vřetenové schodiště, získáte zajímavé benefity, s nimiž byste se mohli pochlubit svým přátelům. Možná, že taktéž zatouží po podobném řešení, pokud mají v plánu obývat vícepatrový rodinný dům, vilku či podobnou stavbu.

Bude to ozdoba domu – ať už si zvolíte točité schody v exteriéru či uvnitř obytného prostoru, vždy půjde o řešení méně obvyklé. Většinou se totiž setkáváme v bytových či rodinných domech se schodišti přímými nebo lomenými, která kopírují tvar stavebního řešení zdiva a staví se buď po jeho obvodu, anebo spíše v centrální části prostor. Jsou opatřena zábradlím a budí dojem, že jde o standardizovaný stavební prvek. Zatímco s vřetenovým schodištěm počítáme jako s něčím, co je tam navíc, co tam jaksi nezapadá do obvyklého konzervativního modelu. Zhotoví-li se toto řešení citlivě, s ohledem na uspořádání a styl ostatních částí obývaného prostoru, bude to nepochybně něco, co zaujme ihned pozornost.

vřetenové schodiště

Budete se po něm chtít projít – možná jste sami zažili podobnou situaci, kdy jste vstoupili na půdu nějakého hradu či zámku, a tamní průvodce vám představil vřetenové schodiště z velkého sálu do komnat ve vyšších patrech. Možná, že jste také zatoužili se po těch schodech alespoň jednou projít sem a tam. Čím to je, že zrovna vřetenově řešené schody lákají k chůzi? Můžeme se domnívat, že snad připomínají šroubovici DNA našich tělesných buněk, anebo jsou jistým modelem lidského života, který postupuje směrem vzhůru, po spirále duchovního vývoje našeho vědomí.

točité schody

Procvičíte si nohy a chodidla – kdo má doma schodiště, ať už je vřetenové, nebo přímé, má jednu podstatnou výhodu. Může po nich chodit, jak se mu zlíbí, a využít je k posilování svalstva dolních končetin, ke zlepšení fyzické kondice, ke zvýšení vitální kapacity plic, k posílení přirozené (vrozené) imunity a ke zlepšení nálady či k odbourání stresu. Schodiště je totiž takový malý, docela nenápadný nástroj, který, dokážete-li jej patřičně využít, zastoupí i posilovnu.

Doporučené články