Netradiční výtvarné metody

Jsou různé možnosti, jak využít volný čas, kterého aktuálně máme trochu více než obvykle. Můžeme se pustit třeba do společného výtvarného projektu s dětmi. Zkusit můžete třeba některou z novějších metod. Co třeba mozaiky? Mozaika je dokonalá v tom, že vlastně ani nemusíte umět moc kreslit, stačí mít k dispozici předtištěnou šablonu. A jaké techniky pro tvorbu mozaiky zvolit?

mozaika

Můžete zkusit třeba tvorbu mozaiky za pomocí barevného písku. Ten koupíte dle určitých barevných preferencí přímo pro váš výtvor a sypete na papír potřený lepidlem. Písek se poté zachytí na lepidlo a neopadává. Vytvoříte tak dokonalé mozaiky, které jsou krásně barevné a zároveň ladí. Barevné písky se kupuje na speciálních eshopech, popřípadě v hoby obchodech.

Další možností jak vytvořit mozaiku je samozřejmě kresba pastelkou. Pokud si chcete trochu ozvláštnit kresbu, pak můžete zvolit třeba pastelky akvarelové, které reagují na vodu a pokud je rozetřete, vypadají trochu netradičně. Dále můžete vyzkoušet třeba netradiční barvy, jako jsou metalické odstíny, nebo barvy se třpytkami či jinými efekty.

malba na sklo

Pokud se chcete pustit do experimentování a chcete vytvořit opravdu zajímavý projekt, pak můžete klidně zvolit práci s lepidlem. Potřebovat budete lepidlo, které po ztuhnutí zprůhlední (třeba Herkules) a potravinářské či jiné barvivo. Do mističek si rozdělíte lepidlo, každou část obarvíte jinou barvou a můžete pracovat. Po zatuhnutí lepidlo částečně zprůhlední, částečně se stane mléčným, ale zachová si i přidanou barvu. Takto můžete vytvořit jednoduchou vitráž, která bude působit opravdu efektně, když jí prosvítí světlo. Stejně zajímavého efektu můžete dosáhnout pomocí speciálních barev na sklo, ty jsou sice dražší, avšak pokud se vám výtvor povede, můžete jej umístit na okenní sklo, jakmile zaschne.

Ať se rozhodnete pro jakoukoli tvořivou aktivitu, jedná se o skvělé využití volného času, kterého nebudete litovat.

Doporučené články