Jak si plnit novoroční předsevzetí – metoda plusů a mínusů a trpělivost přináší růže

Většina z nás si dáváme do nového roku nejrůznější předsevzetí. Toužíme být krásnější, štíhlejší, zdravější. Rozhodneme se přestat s kouřením, častým pitím kávy či alkoholu. Chceme se konečně naučit dobře anglicky. Lépe a moderněji se oblékat, finančně se zabezpečit, mít dobré zaměstnání, spokojenou rodinu, stále zamilovaného partnera a být prostě „in“ ve všech směrech. Máme pocit, že s novými začátky jako by přicházely i nové naděje a možnosti, o kterých si myslíme – vlastně jsme o nich přesvědčeni, že už právě tento rok naše touhy a přání konečně musí naplnit.

usměvavý smajlík

Někteří máme dokonce i tolik plánů a cílů, že ani nevíme, čemu dát přednost. Každopádně je třeba mít na paměti, že bychom měli být v jejich naplňování trpěliví, protože jak známo, trpělivost růže přináší. Stojíme pak tedy před otázkou, jak se správně rozhodovat mezi tou spoustou variant a možností, abychom svá novoroční předsevzetí začali zdárně naplňovat. Přicházejí k nám nejrůznější nápady a myšlenky. Určitě bude dobré je nějak zpracovat. Můžeme použít například metodu plusů a mínusů, která nám v tom udělá trochu pořádek a jasno. Vezměte si papír A4, přeložte ho na půlku a nadepište jednou z možností, o níž uvažujete.

blok a tužka

Pak si k této možnosti zapisujte na jednu polovičku papíru její plusy a na druhou polovinu její mínusy, které vás jen napadnou. Na druhou stranu papíru nadepište druhou možnost, o níž uvažujete. Také zde pište plusy a mínusy. Máte-li nápadů na realizaci vašeho předsevzetí více, použijte více papírů. Ta možnost realizování předsevzetí, která bude mít nejvíce plusů a nejméně mínusů, bude pravděpodobně ta nejsprávnější. Pamatujme, že štěstí přeje připraveným a trpělivost růže přináší. Pokud se vám ani přes veškerou snahu a úsilí předsevzetí nepodaří splnit, berte to tak, že by vám možná ani štěstí jeho splnění stejně nepřineslo.

Doporučené články