Když není na dovolenou

Pomalu se blíží léto, a tak řada lidí začíná plánovat dovolenou. Jenže v současnosti se zvedají ceny nejen energií, ale i základních potravin a řada lidí se dostává na hranici chudoby. Plánovat dovolenou se tak stává traumatizujícím okamžikem, kdy dojdeme k závěru, že si dovolenou nemůžeme dovolit. A rozhodně tím nemyslíme all inklusive dovolenou letecky, ale i tuzemskou dovolenou, kdy třeba čtyřčlenná rodina vyrazí na druhou stranu republiky. Jízdné i vlakem nebo autobusem půjde přes tisícovku, autem ještě mnohem více, ubytování, stravování, kdy se nevyhneme zajít občas do restaurace, protože na dovolené nechceme obědvat chleba s paštikou. A kde jsou vstupy do hradů či zámků, muzeí apod. Zkrátka dovolenou si řada obyčejných lidí s podprůměrnými příjmy nemůže dovolit.

pláž

Co vaše problémy s dovolenou vyřeší na řadu let, a ještě jednou vaše děti budou rády, že mají co dědit? No přece koupě rekreačního objektu!

Chatka, která nemusí být celoročně obyvatelná, ale která vám poskytne střechu nad hlavou a budete si moc užívat přírody nejen o dovolené, ale každý víkend nemusí být tak nedosažitelným snem, jak se může zdát. Existují totiž hypotéky na rekreační objekt, které si můžete vzít od nebankovních společností, které se nebudou zajímat o to, jak si peníze užijete, ale budou se pouze zajímat, jestli máte alespoň minimální příjem a jestli máte nějakou nemovitost, kterou musíte dát do zástavy.

chata

Máte své sny, o víkendech na vlastní chatě nebo chalupě a po probuzení si říkáte, že je to jen sen, který se vám nikdy nesplní? Kdepak! Řešení se vždycky najde a vůbec nemusí být finančně náročné. Hypotéku totiž dostanete i na koupi rekreačního objektu a stačí k tomu jen příjem, ze kterého budete schopni splácet a vlastnit nemovitost. A nemusí to být ani vaše nemovitost, ale nemovitost někoho z rodiny, kdo vám věří. Plňte si své sny, život letí strašnou rychlostí.

Doporučené články