Máme doma vše, co bude potřebovat?

Čekání na miminko nakonec uteče jako voda a už za pár dní se uvidíme! Na internetu i maminkovských časopisech a knížkách plných stránek různého vybavení, hraček a oblečení pro miminka nacházíme více a více věcí, které ještě nemáme a jistě mu budou chybět! Opravdu? Co potřebné vlastně má mít „čerstvé mimi“ doma nachystáno hned a co klidně počká? A jsou i věcičky, bez kterých se obejde? Jak se v tom mají natěšení rodiče orientovat?

pexels-photo-235243

Oblečení

Uděláme si zásobu hlavně takových těch domácích oblečků. Takových mrňata „spotřebují“ hodně. Bavlněná pohodlná „body“ trička, dupačky, pyžamka, která mají praktická zapínání umožňující rychlé převlékání a přebalování. A dají se dobře prát a žehlit. Pozor na si dáváme na velikosti Úplně nejmenších si nakonec nemusí moc užít, protože roste opravdu hodně rychle! Výběr samozřejmě přizpůsobíme také aktuálnímu ročnímu období.

Přebalování a koupání

Malé mimi bude potřebovat až osm plínek denně. S tím je potřeba počítat a připravit se na to. I v případě, že plánujeme používat „jednorázovky“, pořídíme si i několik klasických bavlněných. Hodí se vždy, když je potřeba něco utřít či osušit, dobře sají vlhkost. Dále je nezbytné mít věci potřebné ke koupání. Vaničku, osušky, žínky, teploměr ke kontrole správné teploty vody. Všechny koupací gely, mýdla, šampony i ostatní kosmetika, jako jsou krémy, pudry, a podobně, musí být vždy určeny pouze na jemnou citlivou pokožku novorozence!

matka s dítětem

Spánek a cestování

Doma samozřejmě musí být připravena bezpečná postýlka s kvalitní matrací, která miminku umožní klidný odpočinek. Dále kočárek a na delší cesty autosedačka. U těchto pomocníků si též dáváme pozor na vhodnou velkost a bezpečí miminka!

Zábava

Nejmenší mimi většinu dne prospí. Na různá podnětná zařízení umístěná na postýlce či kočárku „má čas“ až po nějaké době. Z počátku slouží zatím spíš jako dekorace. Hračky pro nejmenší vybíráme z materiálů, které snadno vyčistíme, umyjeme nebo vypereme. Pozor na velké množství plyšáků! Jsou roztomilí a heboučcí, ovšem pouští chloupky a drží se v nich prach. Miminka vše testují pusinkou!

Doporučené články