Doplněk pro ochranu vodní hladiny

Uchránit vodní hladinu před nečistotami je velice důležité. V opačném případě se voda může během relativně krátké doby stát ke koupání nepoužitelná.

Doplněk pro ochranu vodní hladiny

Není snadné se během letních veder efektivně schladit. Člověk se osprchuje a za pár minut je zase zpocený. Vypije demižon plný studené vody a stejně má za chvíli zase žízeň. Jedním z dobrých způsobů je vlézt si někam do vody. Ovšem ne do vany, ale do nějaké nádrže. Pokud však nechcete kvůli tomu vážit cestu k nejbližšímu rybníku nebo přehradě, můžete si udělat koupání doma na zahradě. Dnes to dokonce není ani moc drahé či pracné. Moderní nadzemní bazény se dají koupit za hubičku. Nevypadají sice kdovíjak vkusně, ale svůj účel splní. A to je to nejhlavnější.

Hlava ve vodě

Ovšem s koupí vlastní plovací plochy investice nekončí. Krom samotného bazénu totiž budete muset své peníze dávat i do prostředků, které udržují vodu v čistotě. Koupání ve špinavé vodě se důrazně nedoporučuje a tudíž, pokud nechcete obejít doporučení, měli byste přeci jen nějaké ty peníze do dezinfekce investovat. Rozhodně to nebudou peníze vyhozené z okna.

Chemie je důležitá

Chemické preparáty jsou tím nejúčinnějším způsobem jak vodu ochránit. Samozřejmě, že nejsou stoprocentní, ale to není asi nic. V případě, že nechcete utrácet až přespříliš a zároveň byste rádi měli doma něco skutečně funkčního, vyberte si některý z chlorových přípravků. Ne každý je ale může. Jsou lidé, kterým doslova vadí. Není ale nikde řečeno, že musíte využívat pouze chlór, jsou i jiné varianty. Jednou z nich je kupříkladu aktivní kyslík, který je rovněž velice dobrý. Nevadí-li vám utrácet až příliš, můžete sáhnout po mořské soli. Ta však funguje pouze v kombinaci se solonizační jednotkou.

Skok do vody

Žádné pevné nečistoty

Svou práci dokáže odvést i bazénová plachta. Je to docela nenápadný, ale za to vysoce účinný doplněk, který můžete používat nejen během zazimování nebo jiného delšího odstavení bazénu, ale zároveň ho lze aplikovat i na noc. Tak zajistíte, že vám na hladinu nebudou dopadat žádné nevítané nečistoty, které by mohly vodu znečistit.

Doporučené články