Odsávání nečistot ze dna bazénu spojte s bojem proti stresu

https://refresher.cz/31688-10-bizarnich-psychickych-poruch-a-syndromu-Pojidani-lidi-mizejici-genitalie-nebo-Alenka-v-risi-divu ze:11pt“>Současná doba je mnohdy natolik stresující, že je velmi obtížné zvládat běžné denní úkony. Je na nás vyvíjeno příliš mnoho požadavků a to se pak může odrazit ve zdravotních potížích včetně těch psychických. Abychom uspěli v každodenním životě, měli bychom se snažit kromě toho, že budeme usilovat o odstranění příčin stresu, dělat i něco pro to, abychom stresové situace lépe zvládali.

vodní hladina

Metod pro eliminaci stresu existuje celá řada, například pomáhá meditace, adaptogenní rostliny, jako je Ženšen, Ashwagandha, Rozchodnice růžová, Eleuterokok, Kotvičník zemní či Maca peruánská, ale pomáhá i docela obyčejný fyzický pohyb. Tím se totiž uvolňují do krve endorfiny, a to jsou hormony, s nimiž se snáze reguluje nadbytek adrenalinu a kortizolu, tedy hormonů stresových.

Pohyb ovšem musí být vhodný, neměl by být příliš vysilující, namáhavý anebo otravný, kdy je nám spíše na obtíž a přestává nás bavit. Volte proto takové činnosti, které vás naplňují kreativitou, jako je např. plavání, jízda na kole, skákání na trampolíně nebo badminton.

hladina bazénu

Zkuste to s ručním vysavačem u bazénu

Provozujete-li, anebo se chystáte provozovat zahradní bazén, vyzkoušejte odsávat dno s docela obyčejným teleskopickým nástavcem, připojeným k vaší stávající filtraci. Ruční bazénový vysavač zastane stejnou práci, jako jiné systémy, rozdíl je pouze v automatizaci či mechanizaci. Pokud nejste flákači a jste v práci důslední, odsajete ze dna veškeré nečistoty, a ještě si u toho zacvičíte.

Zacvičit si u vysávání bazénového dna je velkým přínosem právě v boji proti stresu, protože tento pohyb je velmi efektivní pro uvolnění endorfinů. Námaha sice není příliš velká, ale přesto to stačí k tomu, abyste si zlepšili náladu a zahnali myšlenky, které stres ještě navyšují. S ručním vysáváním je to podobné, jako se zametáním chodníku či shrabováním listí – to jsou také vynikající antistresy.

Doporučené články