Webové stránky, které zaujmou potenciální klienty

Webové stránky má dnes již téměř každá služba. Ať už se jedná o kadeřnický salon, kosmetické studio, masáže, pečovatelství, finanční poradenství,  nebo třeba autopůjčovnu. Ne vždy jsou však webové stránky pro klienta zajímavé, což způsobí, že raději přejde ke konkurenci. Proč tomu tak je? První dojem o vás hodně napoví, a lidé si podvědomě vybírají z toho, co nejlépe vypadá, a je nejpřehlednější. Nikomu se nechce hodinu vyhledávat jedinou informaci, a z nehezkých stránek mají lidé špatný pocit. Jak by tedy měly takové webové stránky vypadat?

žena u počítače

V jednoduchosti je krása

Složité proklikávání, a sáhodlouhé vyhledávání lidi zkrátka pouze odradí. Vaše webové stránky by měly mít příjemnou úvodní stránku, a jasně viditelné menu. V menu by mělo být vše seřazeno tak, aby se lidí co nejrychleji dopátrali informací. Tudíž nabídka služeb, ceník, informace o provozovateli, a kontaktní stránka poslouží nejlépe. I rozdělení služeb by mělo být uděláno jednoduše, aby lidé mohli najet přímo na to, co hledají, a nemuseli projíždět stovky řádků informací o službě, kterou vůbec nehledají. Stovky obrázků také nepůsobí dobře, a kazí celkový dojem. 

Design

Výsledný design webové stránky by měl být založen na tom, jakou službu nabízíte. Masážní studio může použít například fotografie svíček a sošek, a vše sladit do zlatavých odstínů. Pečovatelské služby pak použijí třeba klidné pastelové odstíny, a fotografie spokojených klientů. Je důležité, aby ze stránek vyzařovala příjemná a pozitivní atmosféra.

programovací jazyk

Písmo

Volba písma na vašich webových stránkách je také velmi důležitá. Písmo by mělo být dostatečně čitelné, aby lidí se zrakovými obtížemi snadno přečetli veškeré informace. Je tedy vždy lepší volit jednoduché písmo typu Times New Roman, nebo Arial.

Styl

Každá služba je žádanější, pokud působí luxusně. Možná chcete ušetřit, a udělat si stránky sami, ale výsledek může působit lacině, a neuspořádaně, což vyvolává dojem, že je vaše služba rovněž nekvalitní. 

Doporučené články