Nahlédněte do ceníku čištění koberců systémem Rotovac

Kdo má doma koberec, jistě dobře vnímá jeho výhody – krásný barevný a jednotný povrch, bez spár a prasklin, měkkoučký a teplý. Jeho pozitivní vlastnosti se však postupně vytrácí díky zanedbané péči.

Navraťte svému koberci původní vzhled a funkci

Měkkost – čím větší měkkost kobercových vláken, tím větší pohodlí. Někteří lidé si vybírají zcela záměrně typ vláken, co jim umožní povalování na koberci a provádění činností, které nejsou zrovna běžné v jiných domácnostech, a už vůbec ne v kancelářích. Kupříkladu chcete s dětmi skládat puzzle většího formátu, s nímž se nevejdete na stůl, takže ideální prostor lze zaujmout jen na podlaze. A kdo by se chtěl povalovat u skládání mozaiky na studené dlažbě nebo laminátových deskách plovoucí podlahy? Právě koberce jsou perfektní „pracovní prostředí“.

hra na koberci

Na měkkost vláken má ovšem vliv jejich čistota, jinými slovy, čím více jsou vlákna obalena mazlavým prachem smíseným s tukem a biologickými výměšky naší odumřelé tkáně, tím více se měkkost potlačuje a koberec jakoby splývá, zdá se nám sešlapaný. Stává se to tam, kde se podceňuje strojní čištění, a kde se koberec pouze vysává vysavačem. Máte-li tedy zájem obnovit jeho původní měkkost odstraněním zašlapaných nečistot, nahlédněte do ceníku čištění koberců Wismont čištění, které se provádí nějakým osvědčeným systémem, např. patentovanou technologií Rotovac.

kusový koberec

Vůně – Přírodní i syntetické koberce vydávají specifickou vůni, kterou jim vtiskne výrobní proces. I když nemusí jít zrovna o vůni čerstvě natrhaných jahod, vnímáme, že je to výrobek nový, neznečištěný a bez bakteriálního zápachu. Po takové podlaze se klidně procházíme naboso s vědomím, že našlapujeme po něčem čistém. A právě procházení se po koberci jej postupně „naočkuje“ bakteriemi z chodidel, a mají-li dostatek potravy, vůně koberce může připomínat několik dní nošené ponožky. V takovém případě by mnohým z vás skládání puzzle kazil takový odér, a tak chcete-li se jej zbavit, máte opět příležitost prostřednictvím strojního čištění.

Doporučené články