Výplňový materiál je při stěhování také důležitý

Stěhování je někdy nesmírně vzrušující, jindy velmi zábavné, v jiných případech může nabrat nepříjemný směr do extrémního stresu, záleží vždy na tom, jak perfektně jej dokážete zorganizovat. Kdo má organizační talent, je vždy ve výhodě, dokáže tím předcházet různým nepříjemnostem a situacím, které mohou přinášet problémy a komplikace.

kartonové krabice

Jednou z nich je také balení věcí do krabic. Zpravidla celý stěhovací proces touto fází začíná a vnímáme-li, jak vše postupně v útrobách krabic mizí, máme pocit dobře odvedené práce. Co když se ale tato fáze začne zadrhávat? Mohou to způsobit i docela nenápadné drobnosti, např. výplňový materiál Balteto.

bublinková fólie

Vyhýbejte se nevhodně zvolenému výplňovému materiálu

Když probíhá balení věcí chaoticky, může to svádět k tomu, využít vše, co máme při ruce, a bez přípravy sáhnout třeba po ručnících, či utěrkách, jimiž vyplníte kuchyňský porcelán. V takovém případě to nemusí být problém, ale co když namísto utěrek využijeme staré noviny a časopisy anebo textil, který není natolik měkký, aby nezabránil rozbití křehkých talířů či skleniček? Tiskařská barva může také některé předměty nevratně obarvit a hlavně je toxická, což by znamenalo důkladné mytí všeho v kuchyňském dřezu (nikoli v myčce).

Bublinková fólie – obalových materiálů existuje celá řada, ale mezi nimi má již řadu let primariát polyetylen, lisovaný do této podoby. Vystačíte s ním takříkajíc na všechno, bez problémů si poradí s plasty a se sklem, s keramikou i porcelánem, se dřevem, s drobnostmi a předměty nejrůznějších tvarů a velikostí.

Kartonová vlna – pro utěsnění výplní krabic tak, aby držely tvar a mohly se pokládat i na sebe, skvěle poslouží prostříhávaný karton. Je dostatečně měkký, poddajný i pevný, je netoxický, nešpiní a je vůči vašim věcem netečný. Karton je recyklovatelný a můžete jej, stejně jako využitou bublinkovou fólii, odložit do kontejnerů s tříděným odpadem.

Doporučené články